پکیج های طراحی سایت فروشگاهی

پکیج عادی

خدمات

ثبت دامنه

خرید هاست

کد نویسی قالب

کاملا ریسپانسیو با انواع نمایشگرها

افزونه های کاربردی

ثبت 20 محصول

سئو محتوای تولید شده

پنل مدیریتی وردپرس

همراه با آموزش رایگان

پشتیبانی 3 ماه رایگان

 

پکیج اقتصادی

خدمات

ثبت دامنه

خرید هاست

کد نویسی بهینه قالب

کاملا ریسپانسیو با انواع نمایشگرها

افزونه های کاربردی

ثبت 40 محصول

سئو محتوای تولید شده

پنل مدیریتی وردپرس

همراه با آموزش رایگان

پشتیبانی 6 ماه رایگان

 

پکیج پیشرفته

خدمات

ثبت دامنه

خرید هاست

کد نویسی بهینه قالب

کاملا ریسپانسیو با انواع نمایشگرها

افزونه های کاربردی

ثبت 80 محصول

سئو محتوای تولید شده

پنل مدیریتی وردپرس

همراه با آموزش رایگان

پشتیبانی 12 ماه رایگان

 

مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان، با کارشناسان ما در ارتباط باشید

طراحی سایت فروشگاهی سکوی پرتابی برای موفقیت برندتان محسوب می‌شود. امروزه غالب مشتریان کالاهای خود را در بستر وب جستجو می‌کنند. شاید دلیل افزایش روز افزون فروشگاه‌های اینترنتی نیز همین موضوع باشد. بر اساس این واقعیت می‌توان ادعا کرد عدم ورود به تجارت آنلاین برند شما را به سمت پرتگاه هل می‌دهد. اگر می‌خواهید دایره مشتریان خود را افزایش دهید، اگر می‌خواهید فروش محصولات‌تان بیشتر شود و اگر به فکر برندسازی برای فروشگاه خود هستید، داشتن فروشگاه اینترنتی یک ضرورت است. به عبارتی ساده‌تر فروشگاه اینترنتی کلید موفقیت بیشتر کسب‌وکار شما می‌باشد، کلیدی که سبب می‌شود در رقابت با رقبای سرسخت زنده بمانید.

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی چیست

بسیاری از مدیران فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و مارکت‌ها هنوز هم به اهمیت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی پی نبرده‌اند. بنابراین قبل از هر کاری لازم است با طراحی یک سایت فروشگاهی بیش از پیش آشنا شویم. زمانی که از راه اندازی سایت برای یک فروشگاه صحبت می‌شود، در واقع منظور تاسیس یک شعبه جدید برای فروشگاه است. البته این شعبه کمی با سایر شعبه‌ها تفاوت دارد، چرا که قرار است به صورت مجازی فعالیت خود را آغاز کند.

فروشگاه اینترنتی بستری را فراهم می‌کند تا به سادگی محصولات خود را در آن به فروش برسانید. جالب‌تر اینکه هزینه راه اندازی این شعبه کمتر است، اما در عین حال ظرفیت‌های بیشتری برای کسب‌وکار شما به همراه خواهد داشت. چنانچه طراحی فروشگاه به درستی انجام شده باشد، مشتریان بیشتری وارد آن می‌شوند، تعداد کالاهای بیشتری به فروش می‌رسد و میزان درآمد شما بیشتر می‌شود، (بیشتر نسبت به یک شعبه فیزیکی).

پس وقت آن رسیده تا به کسب‌وکار خود اهمیت قائل شوید و انرژی جدیدی به تجارت خود تزریق کنید. مطمئن باشید که داشتن سایت بیش از هر کار دیگری روی موفقیت شما تاثیرگذار است. اتفاقی که از تاثیرات آن شگفت زده خواهید شد.

بیشتر بخوانید: راهکارهای افزایش امنیت سایت 

طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

افزایش تقاضا برای طراحی سایت فروشگاه آنلاین باعث شده تا بسیاری از افراد، شرکت‌ها و سازمان‌ها ادعای طراحی سایت کنند. صد البته در هیچ زمینه از جمله طراحی وبسایت نباید به هر فرد یا موسسه‌ای اعتماد کرد. پروژه‌های بسیاری مشاهده می‌شود که فرد یا شرکت طراح ساختار یا شیوه صحیحی برای طراحی در نظر نگرفته‌اند. این رویه می‌تواند در بسیاری از موارد به کسب‌وکار شما لطمه وارد کند.

اگر می‌خواهید صاحب یک فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای باشید، باید طراحی آن را نیز به یک تیم حرفه‌ای نظیر اوج مدیا بسپارید. ما در پروژه‌های خود به تمام جزئیات با دقت فراوان می‌نگریم. با کدنویسی بهینه مشکلات سایت شما را کاهش می‌دهیم، با رابط کاربری جذاب کاربر را به تعامل با سایت وادار می‌کنیم و با پیش گرفتن شیوه اصولی طراحی، زمینه را برای سئو و تولید محتوای حرفه‌ای فراهم می‌نماییم. اگر می‌خواهید طراحی سایت خود را بدون چالش‌های جدی برون سپاری کنید، ما با افتخار پذیرای شما هستیم.

مزایای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

چه صاحب یک فروشگاه فیزیکی با قدمت چندین ساله باشید، چه بخواهید به تازگی خرید و فروش محصولی را برعهده بگیرید، طراحی سایت فروشگاهی برای‌تان پر از نقاط مثبت است. اگر فروشگاه فیزیکی دارید، سایت می‌تواند سکوی پرتاب شما برای فروش بیشتر باشد. اما اگر در 2 راهی سایت یا مغازه هستید، توصیه می‌کنیم فروشگاه خود را به صورت مجازی راه اندازی کنید. مطمئن باشید دنیای آنلاین شما را به سمت اهداف‌تان سوق می‌دهد. اما مزایای فروش اینترنتی چیست:

مزایای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

 • گسترش دایره مشتریان: یکی از مهمترین آورده‌های فروشگاه اینترنتی برای کسب‌وکار ما افزایش دایره مشتریان است، مشتریانی که با جستجو در سطح وب به راحتی با محصولات شما مواجه می‌شوند.
 • فروش بدون محدودیت مکانی: با ساخت فروشگاه اینترنتی محدودیت فیزیکی از کسب‌وکار شما حذف می‌شود. دیگر فروش‌تان به خیابان یا محل فعلی منحصر نبوده و می‌توانید به تمام استان یا حتی کشور کالاهای خود را بفروشید.
 • فروش بدون محدودیت زمانی: علاوه بر حذف محدودیت مکانی، فروشگاه آنلاین فرصتی برای برچیدن محدودیت زمانی در عرضه کالا است. 24 ساعته، حتی زمانی که در خواب هستید، بفروشید.
 • ارتباط موثر با مشتریان: به‌لطف تکنیک‌های بازاریابی آنلاین، می‌توان ارتباط موثرتری با مشتریان برقرار کرد و آن‌ها را برای استفاده از محصولات ترغیب نمود.
 • کاهش هزینه‌های جانبی: با داشتن فروشگاه اینترنتی هزینه‌های اضافی فروشگاه مانند قبوض انرژی، انبارداری، فروشندگی، صندوقداری و … به حقوق یک ادمین سایت و چند کارمند دیگر کاهش پیدا می‌کند.
 • سوارشدن بر قدرت برندسازی: در نهایت معجزه اصلی فروشگاه اینترنتی در برندسازی نهفته است. با ساختن فروشگاه خود در بستر وب نام برندتان بیشتر بر سر زبان‌ها می‌افتد و این موضوع از هر جهت به نفع شما خواهد بود.
شاید علاقه داشته باشید: کسب درآمد از سایت + مزایا داشتن وب سایت

اصول طراحی سایت فروشگاه مجازی

اصول طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

اگر قرار باشد طراحی وبسایت فروشگاهی کسب‌وکارتان را به اهداف بالایی برساند، باید اصول آن به خوبی تعیین و پیاده سازی شود. پر واضح است که برای داشتن یک سایت فروشگاهی خوب عوامل مختلفی باید دست به دست هم داده و به نوعی پازل نهایی را تکمیل کنند. یک طراحی سایت خوب، نیاز به تولید محتوای باکیفیت دارد و تولید محتوای باکیفیت زمانی ثمربخش است که سئوی سایت به نحو احسن انجام شده باشد. البته پیشنهاد میکنیم قبل از راه اندازی وب سایت حتما مقاله “هرآنچه که باید قبل از راه اندازی وب سایت بدانید” مطالعه کنید. اما اگر تمرکز خود را روی طراحی بگذاریم، چه اصولی در بدو ساخت سایت باید رعایت شود تا زمینه برای موفقیت برند فراهم گردد:

 1. نیازسنجی بر اساس خواسته‌ها

در گام نخست جهت طراحی سایت فروشگاه آنلاین باید نیازهای مشتری را متوجه شد. این کار می‌تواند به منزله چراغ راهی برای پیشبرد روند طراحی باشد. ثمره این کار طی شدن هرچه سریع‌تر پروژه و ارائه بی نقص آن به مشتری می‌باشد. در این مرحله دقیقا چه چیزی بررسی می‌شود؟ تمام آن چیزی که وبسایت شما به آن نیاز دارد.

 • چه روشی برای طراحی سایت چنین فروشگاهی ایده آل است؟
 • چه امکاناتی باید در سایت گنجانده شود؟
 • فروشگاه به چه صفحاتی نیاز دارد؟
 • نحوه خرید و فروش چگونه باید باشد؟

پاسخ به تمام این سوالات اتمام این مرحله را کلید می‌زند. در این مرحله شاید چالش برانگیزترین قسمت روش طراحی سایت باشد. در این مورد شرکت یا فرد طراح باید بتواند با توجه به اهداف کسب‌وکار، بودجه در دسترس و فاکتورهای دیگری نظیر تعداد محصولات فروشگاه بهترین روش طراحی سایت را انتخاب کند.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

 1. انتخاب دامنه مناسب برای فروشگاه

یکی از مهمترین نکات در طراحی سایت فروشگاهی انتخاب نام دامنه است. بسیاری از افراد با دست کم گرفتن این مورد، به سادگی از آن عبور می‌کنند. این در حالی است که انتخاب یک نام خوب می‌تواند مرز میان موفقیت و عدم موفقیت باشد. کافی است به فروشگاه‌های موفق اینترنتی نگاهی بیندازید. شاید مشهورترین آن‌ها دیجی کالا باشد، نامی که به خوبی فروشگاهی بودن و البته حوزه فروش محصولات را عیان می‌کند. شما هم می‌توانید از نام‌هایی متناسب با فروشگاه خود استفاده کنید. نکات زیادی در این زمینه وجود دارد، به عنوان مثال یک نام کوتاه بیشتر در ذهن کاربر حک می‌شود. بنابراین استفاده از عبارات کوتاه‌تر انتخاب بهتری به نظر می‌رسد. اگر در انتخاب نام دامنه سردرگم هستید، احتمالا یک طراح سایت با تجربه بتواند در این زمینه به شما کمک کند.

شاید علاقه داشته باشید: راهکارهای افزایش امنیت سایت

 1. انتخاب هاست مناسب برای فروشگاه

از جمله حساس‌ترین مراحل طراحی وبسایت فروشگاهی انتخاب فضای میزبانی است. شاید آشنایی چندانی به فضای میزبانی نداشته باشید. بنابراین ذکر اطلاعاتی از آن خالی از لطف نخواهد بود. فضای میزبانی را می‌توان مشابه حافظه یک گوشی هوشمند در نظر گرفت. شما تمام اطلاعات و دیتاهای مورد نیاز خود را در حافظه داخلی گوشی بارگذاری می‌کنید. سایت هم برای نگهداری اطلاعات خود نیاز به یک فضای میزبانی یا هاست دارد. صد البته شناخت ماهیت هاست کار سختی نیست، اما نکته مهم انتخاب یک هاست مناسب برای سایت است. چنانچه سرویس میزبانی مورد استفاده برای سایت شما مناسب نباشد، قطعا مشکلاتی برای کسب‌وکارتان ایجاد خواهد شد. مشکلاتی که می‌تواند مسیر موفقیت شما را متوقف کند. فرد یا شرکت طراحی سایت به خوبی به این قضیه واقف است. به عنوان مثال ما در اوج مدیا بهترین هاست را (متناسب با شرایط) برای سایت شما درنظر می‌گیریم و پروسه راه اندازی سایت را روی آن پیاده سازی می‌کنیم.

 1. طراحی سایت مطابق استانداردهای تعیین شده

پس از نیازسنجی، خرید دامنه و اتصال آن به یک سرویس میزبانی، نوبت به تاثیرگذارترین مرحله‌ی طراحی سایت فروشگاه اینترنتی می‌رسد. ساخت و راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی ریزه‌کاری‌های بسیار زیادی دارد. اینکه صفحه اصلی چگونه طراحی شود؟ صفحات دسته بندی چگونه باشند؟ بهترین شیوه برای چینش صفحات محصول چیست؟ و .هزاران سوال دیگر، رازی است که تنها یک طراح حرفه‌ای جواب آن را می‌داند. علاوه‌بر این طراحی فروشگاه مجازی باید بر اساس اصول خاصی انجام شود. طراحی واکنشگرا یا ریسپانسیو، بهبود سرعت سایت، توجه به گرافیک بصری و حتی دسترسی آسان کاربران به تمام بخش‌های سایت بسیار مهم است.

نکته بعدی در ساخت فروشگاه آنلاین اعتمادسازی است. یک طراحی ایده آل از صفحات تماس با ما و درباره ما برخوردار است. یک طراحی ایده آل نماد اعتماد الکترونیک دارد. در مجموع یک طراحی ایده آل باید بتواند اعتماد مشتری را برای خرید از فروشگاه جلب کند.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

مبحث بعدی قیمت یا هزینه طراحی سایت فروشگاه آنلاین است. بگذارید خیال شما را همین ابتدای کار راحت کنم. قیمت طراحی یک سایت اعم از آموزشی، خبری، دانلودی یا فروشگاهی بسیار متفاوت است. با پرس و جو از افراد و بررسی بسیاری از شرکت‌ها متوجه این موضوع خواهید شد. نکته‌ای که مهم است منصفانه بودن قیمت گذاری می‌باشد. بدون شک بسیاری از افراد و شرکت‌ها قیمت‌های ناعادلانه‌ای برای خدمات خود در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال دریافت چند ده میلیون برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی ساده کمی دور از لطف است. در سوی مقابل نباید از تعرفه‌های پایین طراحی به سادگی عبور کرد. توصیه می‌کنیم به سادگی گول قیمت پایین طراحی سایت را نخورید، چرا که در این صورت تنها چیزی که عایدتان می‌شود، یک سایت بی کیفیت خواهد بود.

اما هنوز جواب صریحی به تعرفه طراحی سایت داده نشده است. در وصف این موضوع یک جمله کافی است: قیمت طراحی فروشگاه مجازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما این عوامل دقیقا چه چیزی هستند. در ادامه به این عوامل به صورت تیتر وار می‌پردازیم:

 • شرکت یا شخص طراح
 • طراحی اختصاصی یا با سایت ساز (نظر وردپرس)
 • امکانات مورد نیاز فروشگاه
 • تعداد صفحات فروشگاه
 • تعداد محصولات

همانطور که مشاهده می‌کنید، نرخ طراحی وبسایت فروشگاهی برای هر مشتری ثابت نیست و بر اساس فاکتورهای مختلف محاسبه می‌شود. با این حال با یک حساب سرانگشتی می‌توان قیمت افتتاح یک سایت فروشگاهی ساده را در حدود 10 میلیون تخمین زد. همچنین برای ساخت یک فروشگاه بسیار پیشرفته با امکانات زیاد باید کمی ولخرجی کنید. چنین فروشگاهی معمولا هزینه‌هایی بالغ بر 50 میلیون تومان روی دست شما می‌گذارد. در مواردی نادر این قیمت ممکن است چند برابر هم شود.

تعرفه طراحی سایت فروشگاهی

تعرفه طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا بوده که پروسه راه اندازی سایت و مدیریت آن را آسان کرده است. به‌لطف وردپرس طراحی سایت فروشگاه اینترنتی بیش از پیش راحت شده، به طوری که امروزه اغلب کسب‌وکارهای اینترنتی از این سایت ساز برای فروش محصولات خود استفاده می‌کنند. اگرچه وردپرس مزایای بیشماری دارد، اما یکی از بهترین نکات مثبت آن کاهش هزینه طراحی سایت است. اگر می‌خواهید در بودجه خود صرفه جویی کنید، طراحی سایت خود را با وردپرس انجام دهید. این یک پیشنهاد تضمین شده برای موفقیت کسب‌وکار فروشگاهی شما است.

اگرچه طراحی با وردپرس هزینه پایین‌تری دارد، اما هنوز هم فاکتورهای زیادی در قیمت نهایی سایت‌های ساخته شده با وردپرس دخیل هستند. شرکت یا شخص سازنده، امکانات (افزونه‌های وردپرسی) و بسیاری از موارد دیگر در قیمت نهایی فروشگاه وردپرسی تاثیرگذار هستند. با این وجود قیمت یک سایت وردپرسی چیزی حدود 1 تا 5 میلیون تومان برآورد می‌شود. البته بسته به پروژه مدنظر ممکن است هزینه نهایی از مبلغ گفته شده تجاوز نماید.

قرارداد طراحی سایت فروشگاهی

اگر به دنبال خدمات طراحی سایت فروشگاه آنلاین می‌گردید، بد نیست بدانید بستن قرارداد با فرد یا شرکت مربوطه از نان شب واجب‌تر است. گاهی به دلایل مختلف مشکلاتی میان کاربر و کارفرما ایجاد می‌شود. تاخیر در پرداخت به موقع دستمزد، زمان تحویل پروژه یا عدم رعایت خواسته‌های مشتری تنها بخشی از این مشکلات است. مشکلات متعددی می‌تواند سد راه شما و طراح باشد. در این صورت بستن قرارداد پیش از هر کاری باعث جلوگیری از کم‌کاری، فراموشی و هرگونه سوء استفاده خواهد شد. اما چه چیزهایی را باید در قرارداد لحاظ کرد؟

 • عنوان قرارداد
 • مبلغ قرارداد (نحوه پرداخت دستمزد)
 • مدت زمان همکاری (دامنه پشتیبانی کاربر از خدمات)
 • شرایط فسخ قرارداد
 • ضمانت
 • حق مالکیت
 • امضا

قرارداد طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی مهمترین اقدامی است که باید برای فروشگاه سنتی خود انجام دهید، البته اگر به دنبال افزایش فروش و به تبع آن افزایش سود خود هستید. ساخت فروشگاه اینترنتی به یک برند قدیمی محدود نمی‌شود، بلکه یک کسب‌وکار نوپا نیز می‌تواند با ساخت سایت فروش خود را آغاز کند. شیوه‌ای که بسیاری از برندهای بزرگ آن را امتحان کرده و موفق شده‌اند. چنانچه به طراحی سایت حرفه‌ای برای فروشگاه خود فکر می‌کنید، اوج مدیا می‌تواند بهترین گزینه پیش روی شما باشد.

مشاهده قیمت طراحی انواع وب سایت

ویژگی سایت های طراحی شده با اوج مدیا

 

مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان، با کارشناسان ما در ارتباط باشید

سولات متداول

نیازسنجی – انتخاب دامنه – خرید هاست – طراحی