تاثیر تجربه کاربری بر سئو

گسترش اینترنت باعث شده این روزها بسیاری از افراد به دنبال کسب درآمد از طریق سایت باشند. به بیان بهتر این افراد به سایت به دید یک فروشگاه مجازی 24 ساعته نگاه می کنند. برای این که بتوان از طریق سایت به درآمد رسید نیاز است تا به یک سری از مباحث توجه اساسی و پایه ای شود. در این مقاله قصد داریم تا تاثیر تجربه کاربری بر سئو را برسی کنیم.

اگر کوچک ترین اطلاعاتی در خصوص چگونگی ارتقا سایت داشته باشید، حتما واژه سئو برایتان بیگانه نیست و آن را بارها شنیده اید. توسط سئو می توان سایت را به لینک های برتر گوگل رساند و از این طریق به فروش و دیده شدن فراتر از حد تصوری دست پیدا کرد.

سئو از نظر برخی افراد تنها یک واژه ساده است که از کنار آن به راحتی گذر می کنند، در صورتی که این طور نیست. برای بهینه کردن یک سایت نیاز است تا المان های متنوع و البته زیادی در نظر گرفته و به تک تک آن ها عمل شود

بیشتر بخوانید: cdn چیست؟

یکی از المان های مهم و ضروری که می تواند بر روی سئو سایت تاثیر بسیار زیادی بگذارد، موضوع تجربه کاربری می باشد. در صورتی که برای تجربه کاربری اهمیتی قائل نشوید، سایت شما نمی تواند در لینک های برتر گوگل جای داشته باشد. اگر در این مورد اطلاعات لازم را ندارید، پیشنهاد می کنیم با دقت این مقاله را مطالعه نمایید چرا که قصد داریم در خصوص تاثیر تجربه کاربری در سئو صحبت کنیم. با اوج مدیا همراه باشید.

تاثیر تجربه کاربری در سئو

تجربه کاربری در سئو چیست؟

قطعا برای افرادی که هیچ گونه آشنایی با سئو ندارند، واژه تجربه کاربری یک واژه بیگانه به حساب می آید. پیشنهاد میشود مقاله آشنایی با سئو مطالعه کیند. منظور از تجربه کاربری یا UX این است که کاربر از سایت شما رضایت کافی را دارد و هر آن چیزی که به دنبال آن است را می تواند به راحتی پیدا کند. گوگل به تجربه کاربری برای رتبه دادن به سایت بسیار اهمیت می دهد. در صورتی که کاربران مختلف از سایت شما رضایتی نداشته باشند، شما نمی توانید آن طور که باید و شاید به هدف خود برسید. برای این که بتوانید به تجربه کاربری سایت خود کمک کنید، باید به یک سری از المان ها دقت داشته باشید. در صورتی که به این عوامل بی توجهی کنید، در مدت زمان کوتاه سایت شما افت فاحش و وحشتناکی را خواهد داشت.

عوامل موثر برای بالا بردن تجربه کاربری در سئو

سرعت سایت را می توان یکی از عواملی دانست که می تواند بر روی تجربه کاربری موثر واقع شود. در صورتی که سایت سرعت مطلوبی نداشته باشد، کاربران سایت را در کم ترین زمان ممکن ترک خواهند کرد.

ریسپانسیو بودن را می توان از دیگر مواردی دانست که می تواند بر روی تجربه کاربری تاثیر گذار باشد. این روزها اکثریت مردم عادت به بازدید از سایت های مختلف به وسیله گوشی های هوشمند را دارند. در صورتی که سایت کوچک ترین بهم ریختگی در نسخه موبایل داشته باشد، کاربران از سایت شما خارج می شوند. نتیجه این از دست دادن کاربر باعث می شود تا در زمانی کوتاه، گوگل برای سایت شما دیگر ارزشی قائل نشود و نزول رتبه داشته باشید.

شاید علاقه داشته باشید: چگونه سرعت سایت خود را افزایش دهیم

کامل و به روز بودن محتوا از المان های مهم و موثر بر روی تجربه کاربری است. اطلاعات سایت شما همواره باید به روز و البته کامل باشند تا مخاطبان اشتیاق به خواندن مطالب سایتتان داشته باشند. اگر صاحب یک وب سایت هستید و تاکنون به این موارد برای بالا بردن رتبه خود در گوگل عمل نکرده اید باید هر چه سریع تر برای پیدا کردن رتبه در گوگل شروع به بهینه سازی سایت خود نمایید.

تجربه کاربری

اوج مدیا در کجای پازل قرار دارد؟

تا به اینجا قطعا به این موضوع اطمینان پیدا کرده اید که تاثیر تجربه کاربری در سئو چه اهمیتی برای سایتتان دارد. اگر می خواهید از طریق سایت به فروش میلیونی برسید، بهتر است کار سئو سایت خود را تنها به دست مجموعه های با سابقه مانند اوج مدیا بسپارید. مجموعه اوج مدیا به خوبی با تاثیر تجربه کاربری در سئو آشناست و می تواند سایت شما را مطابق با جدیدترین الگوریتم های گوگل طراحی نماید. در صورتی که سایت شما توسط متخصصان اوج مدیا نیز طراحی و سئو نشده باشد جای هیچ گونه نگرانی نیست؛ چرا که متخصصان مجموعه می توانند کار بهینه سازی سایت شما را به درست ترین شکل ممکن انجام دهند. با اوج مدیا به اوج برسید.

برای مشاهده پکیج ها و تعرفه ها کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *