الگوریتم پنگوئن

گوگل از الگوریتم های متفاوتی برای رتبه بندی سایت های فعال استفاده می نماید. هر یک از این الگوریتم ها به صورت مجزا موارد متفاوتی را در سایت ها مورد بررسی قرار می دهند. الگوریتم پنگوئن نیز یکی از الگوریتم های کاربردی در گوگل می باشد. این الگوریتم به طور اختصاصی به بررسی کنترل کیفیت بک لینک ها در سایت ها و صفحات می پردازد. الگوریتم های مهم طراحی شده برای گوگل در رتبه بندی نهایی سایت ها نقش مهمی را ایفا می نمایند. به همین دلیل شناخت آنها می تواند تا حد زیادی به رفع مشکلات مطرح در بحث رتبه بندی سایت ها کمک نماید. در ادامه این متن به بررسی این الگوریتم و روش کار الگوریتم پنگوئن در سئو سایت ها خواهیم پرداخت. با اوج مدیا همراه باشید.

روش کار الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

سال 2012 سرآغاز کاربرد الگوریتم پنگوئن توسط گوگل می باشد. گوگل با کاربرد این الگوریتم سعی در مبارزه با سایت هایی داشت که با لینک سازی نادرست و اسپم سعی در افزایش رتبه خود داشتند. تا قبل از ارائه این الگوریتم تعداد لینک های ارائه شده در وب مسترها عنوان شاخص کلیدی در رتبه بندی سایت ها شناخته می شد. در نتیجه این امر سبب می شد تا توجه به کیفیت محتواهای ارائه شده در سایت ها بسیار کاهش یابد. الگوریتم پاندا یکی از الگوریتم های گوگل که با اهمیت در مبارزه با تولید محتوای بی کیفیت می باشد.

اما بررسی ها نشان داد که الگوریتم پاندا به تنهایی نمی تواند جلوی نشر مطالب بی کیفیت را در سایت ها بگیرد. در نتیجه برای ارتقاء مبارزات صورت گرفته در گوگل متخصصان این مجموعه دست به تولید الگوریتم جدید تحت عنوان الگوریتم پنگوئن زدند. این الگوریتم کاربردی از لینک سازی های غیر حرفه ای در سایت ها و تولید اسپم جلوگیری می نماید. در نتیجه این امر به ارتقا مطالب منتشر شده در سایت ها نیز کمک خواهد نمود.

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

روش کار الگوریتم پنگوئن

گوگل با استفاده از الگوریتم پنگوئن توانست تا حد زیادی از افزایش سئو غیر طبیعی در سایت ها جلوگیری نماید. گوگل نخستین بار این الگوریتم را به منظور مبارزه با روش های کلاه سیاه برای افزایش رتبه سایت ها طراحی نمودند. روش های کلاه سیاه ارتقاء رتبه سایت تا قبل از استفاده از این الگوریتم تا حد زیادی سبب افزایش رتبه سایت های مذکور می شد.

اما بعد از کاربرد این الگوریتم رتبه سایت هایی که از روش های کلاه سیاه برای افزایش رتبه استفاده نموده بودند به شدت در رتبه بندی های گوگل کاهش یافت. در مقابل سایت هایی که بدون استفاده از روش های کلاه سیاه لینک سازی های درستی را اجرا نموده بودند شاهد افزایش رتبه خود در رتبه بندی نهایی گوگل بودند. گوگل با استفاده از الگوریتم هایی مانند پنگوئن به شما کمک می نماید تا لینک هایی که به سایت آسیب وارد می نمایند را شناسایی و نسبت به حذف آنها اقدام نمایید.

در صورتی که کاربران گوگل اقدام به حذف لینک های مخرب از سایت خود ننمایند باید با عواقب این امر و جریمه های تعیین شده توسط گوگل مواجه گردند. البته باید به این نکته نیز توجه نمود که الگوریتم پنگوئن به منظور جریمه نمودن کاربران طراحی نشده است و خود این الگوریتم از هسته های مرکزی گوگل به شمار می رود. در زمان بررسی سایت ها این الگوریتم هیچ گونه علائم هشدار دهنده ای برای سایت ارسال نمی کند تا از افت رتبه سایت ها جلوگیری نماید.

در نتیجه کاربران و مدیران سایت ها خود باید نسبت به حذف لینک های مخرب حساس باشند و از فعالیت این لینک ها در سایت خود جلوگیری نمایند. به خاطر داشته باشید که جبران افت رتبه سایت شما که از طریق این الگوریتم اتفاق افتاده است می تواند زمان بسیار طولانی را در بر بگیرد. در نتیجه حفظ سلامت سایت بهترین روش ممکن برای مبارزه با این الگوریتم می باشد.

بیشتر بخوانید: معرفی الگوریتم پاندا

الگوریتم پنگوئن در سئو

بررسی نقش این الگوریتم در سئو

الگوریتم پنگوئن از مهمترین الگوریتم های تعریف شده در گوگل به شمار می رود. این الگوریتم بیشترین تمرکز ممکن را بر روی وب سایت های مختلف دارد. در نتیجه مواجه شدن با جریمه های تعیین شده توسط این الگوریتم می تواند تا حد زیادی سبب کاهش سئو سایت شما شود. در نتیجه به کاربران توصیه می نماییم تا قبل از مواجه با عوامل بازدارنده توسط این الگوریتم خود به برخی موارد مهم توجه داشته باشند. در درجه اول به خاطر داشته باشید که هرگز از بک لینک هایی که فاقد کیفیت و یا از سایت های پولی می باشند در وب سایت خود استفاده نکنید.

استفاده از یک کلمه و بک لینک مداوم به آن نیز از دیگر نبایدهای تعریف شده در زمان مواجهه با الگوریتم پنگوئن می باشد. استفاده از نام خود برای لینک سازی می تواند تا حد زیادی به افزایش سئو سایت شما کمک کند. استفاده از نام برند به جای کلمات کلیدی در انکر تکست بک لینک نیز در افزایش سئو سایت شما موثر می باشد. استفاده از بک لینک وب سایت های پرترافیک در حوزه کاری شما نیز میتواند سبب ارتقاء رتبه وب سایت شما در گوگل شود. در نهایت با توجه به این موارد کاربران می توانند تا حد زیادی به افزایش سئو سایت خود کمک نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *