اگر شما هم دغدغه گسترش کسب و کار خود را دارید و در این راستا به دنبال کامنت مارکتینگ هستید، این مقاله برای شماست. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا از این دغدغه به بهترین شکل رهایی یابید.

کامنت مارکتینگ چیست؟

کامنت مارکتینگ یا بازاریابی دیدگاه از گذشته تاکنون یکی از روش های بازاریابی آنلاین محسوب می شده است. همانطور که از نام آن پیداست این حوزه حول محور کامنت ها و نظرات کاربران می چرخد و مبنای آن نظرات و بازخورد های آنهاست. به عنوان مثال یکی از روش های بازاریابی دیدگاه، به اشتراک گذاشتن لینک تبلیغات در کامنت های پست های مربوط به آن می باشد.

کامنت مارکتینگ امروزه تعاریف دیگری را نیز همراه خود دارد. شاید بتوان پرکاربرد ترین تعریف آن در دنیای امروز را مارکتینگ مربوط به سئو و بازدید سایت و محتوا عنوان کرد. این روش برخلاف روش قبلی تاکنون بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از تولید کنندگان محتوا برای پیشرفت و گسترش کسب و کار خود رعایت اصول این روش را در اولویت قرار داده اند. در ادامه به بررسی برخی از این نکات می پردازیم.

کامنت مارکتینگ چیست

مزایا کامنت مارکتینگ و تاثیر آن بر سئو

سوالی که اکنون مطرح می شود این است که کامنت مارکتینگ چگونه بر سئو و بازدید سایت اثر می گذارد؟ همانطور که میدانید گوگل برای رتبه بندی نتایج جست و جو خود، فاکتور های متفاوتی را با یکدیگر مقایسه می کند. یکی از این فاکتور ها میزان رضایت کاربران از آن صفحه می باشد، اما گوگل چگونه رضایت کاربران از صفحات وب را می سنجد؟ مسلما گوگل سعی نمی کند با مختل کردن آرامش کاربران و نظرسنجی کردن درمورد تک تک صفحات، اطلاعاتی را درباره میزان رضایت شخص از صفحات وب کسب کند. با این حال روشی که گوگل برای جمع آوری این اطلاعات انجام می دهد، مبتنی بر کامنت هایی است که آن صفحه دریافت می کند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با ابزار های سئو

کامنت مارکتینگ در اصل همین کارکرد را دارد. با هدایت و راهنمایی، کاربر به سمت و سویی کشیده می شود که کامنت هایی مطابق اصول بازاریابی دیدگاه بگذارد. همچنین هنگامی که کامنت های معنادار هر صفحه ای افزایش پیدا کند، گوگل متوجه مرتبط بودن این صفحه با موضوع سرچ شده می شود. بدین ترتیب صفحه را در رتبه بندی بالاتری در سرچ قرار می دهد. پس اکنون از میزان اهمیت بازاریابی دیدگاه برای افزایش بازدید سایت خود و سئو سایت آگاه شده اید. در ادامه به معرفی برخی اصول برای نگارش چگونگی متن ها برای جذب کامنت های مرتبط با موضوع صفحه یا مقاله ارائه می دهیم.

اصول کامنت مارکتینگ

اصول کامنت مارکتینگ چیست؟

اکنون که از اهمیت کامنت مارکتینگ برای بهبود سئو سایت آگاه شدیم، وقت آن است تا راهکاری برای چگونگی نگارش مقاله های سایت و همچنین تایید کامنت ها پیش از نمایش آن، ارائه دهیم. به طور کلی اصول نگارش مقاله برای جذب مخاطب و به اشتراک گذاری نظرش در قسمت کامنت های مقاله به شرح زیر می باشد:

  • از آنها درخواست کنید که کامنت بگذارند! این کاملا قابل درک است که برای دریافت انتقادات و پیشنهادات کاربران خود از آنها درخواست کنید که برای شما کامنت بگذارند.
  • جواب کامنت هایی را که برای شما گذاشته اند بدهید. پاسخگویی به سوالات و کامنت های درج شده در صفحه شما، حس مسئولیت پذیری شما را به مخاطب القا می کند.
  • محتوای با کیفیت و مناسب اولین اصل هر مارکتینگ! حتی کامنت مارکتینگ.

یکی دیگر از اصولی که برای گسترش بازاریابی دیدگاه مطرح است، مسئله بررسی کامنت ها پیش از نمایش آن برای عموم می باشد. شما با کنترل داشتن بر روی محتوای کامنت ها می توانید از نمایش کامنت هایی که بر روی سئو و بهینه سازی سایت شما تاثیر منفی می گذارند، جلوگیری کنید. البته که به هیچ وجه منظور این نیست که از نمایش کامنت هایی که در آن از شما انتقاد شده است، جلوگیری کنید. تنها از لحاظ سالم بودن کامنت و خالی بودن آن از هرگونه لینک اطمینان حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: سئو داخلی چیست؟

تا اینجا توضیحاتی مختصر و ساده ای درباره نحوه فعالیت فعالان حوزه کامنت مارکتینگ ارائه گردید. مسلما اینها تنها بخشی از روش های افزایش بازدید و بهبود سئو سایت می باشند. با این حال اگر تصمیم دارید که به صورت کاملا حرفه ای و دقیق نسبت به بهبود سئو سایت خود اقدام نمایید، مجموعه اوج مدیا  با بهترین متخصصان و نویسندگان آماده همکاری با شما می باشند.

سفارش خدمات سئو

سوالات متداول

کامنت مارکتینگ چیست؟

کامنت مارکتینگ بررسی کامنت ها و رعایت نکات مربوط به متن برای دریافت کامنت های مرتبط بیشتر برای بهبود سئوی سایت می باشد.

چرا رعایت کامنت مارکتینگ اهمیت دارد؟

به علت این که هرچه سئوی سایت بهتر و میزان بازدید های آن بیشتر باشد، در سرچ های گوگل در رتبه بندی بالاتری قرار می گیرد و احتمال بازدید از سایت شما را بالا می برد.

اصول کامنت مارکتینگ چیست؟

محتوای مناسب که کاربر را ملزم به کامنت گذاشتن بنمایید، مهم ترین اصل برای کامنت مارکتینگ می باشد.

کامنت مارکتینگ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *