فالو و نوفالو

زمانی که شما به عنوان یک سئو کار فعالیت میکنید، لازم است با بسیاری از مفاهیم آشنا باشید. یکی از کلماتی که در زمینه بهینه سازی سایت، با آن برخورد میکنید، لینک های فالو (follow) و نوفالو(no follow) است. این لینک ها اکثرا در سئو خارجی یا off page بکار میرود. برای مطالعه و آشنایی با این لینک ها با شرکت دیجیتال مارکتینگ اوج مدیا همراه باشید.

فرق لینک فالو و نوفالو در چیست؟

برای اینکه در خصوص فرق لینک فالو و نوفالو توضیح دهیم باید بدانیم که این دو لینک از جمله لینک های بسیار مهم، برای بهینه سازی سایت های مختلف هستند. آنچه که اهمیت دارد این است که شما با شناخت لینک فالو و همچنین لینک نوفالو بتوانید از این دو لینک، در موقعیت مناسب استفاده کنید. این گونه وب سایت شما می تواند رتبه بهتری را در گوگل کسب کند‌. کسب رتبه بهتر و بهینه سازی برای موتور جستجو، اهمیت بسیار زیادی برای تمام سایت ها دارد‌. کسب رتبه بالا تر به شما کمک می ‌کند تا وب سایت تان بازدید و فروش بیشتری داشته باشد.

لینک سازی یعنی چه؟

اگر در خصوص لینک سازی اطلاعاتی داشته باشید؛ باید تا حدودی با فرق لینک فالو و نوفالو، آشنایی داشته باشید. لینک سازی به شما کمک می‌ کند تا سایت شما بازدید بهتری داشته باشد. می توان گفت یکی از مهم ترین اقدامات برای سئو خارجی سایت، لینک سازی می باشد. باید بدانید که کدام لینک ها را در چه زمانی می توانید استفاده کنید. برای انجام این کار، از متخصصان این حوزه کمک بگیرید‌. متخصصان افراد با تجربه ای هستند که دانش بالایی داشته و می توانند به شما کمک کنند تا سایت شما بهترین نتیجه را کسب کند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سئو داخلی و لینک سازی

لینک فالو چیست؟

برای این که فرق لینک فالو و نوفالو را بدانیم باید با هر یک از این لینک ها آشنایی داشته باشیم. وقتی که یک وب سایت به سایت شما لینک فالو می دهد به این معنی باشد که اعتبار سایت و مطالب شما را تایید می کند. کاربران از این طریق می توانند وارد سایت شما شوند. این گونه بر اساس الگوریتم های گوگل، می توان رتبه بندی بهتری را دریافت کرد.

لینک های فالو می توانند به صورت خروجی نیز باشند. این لینک ها، به این صورت هستند که شما از سایت خود به سایت دیگری لینک می دهید. باید سعی کنید به سایت های معتبر که مطالب قابل تایید دارند؛ لینک دهید. اگر سایتی به سایت شما لینک فالو دهد و پر بازدید باشد افراد بیشتری به بازدید سایت شما آمده و این گونه رتبه سایت شما بالا تر خواهد رفت.

لینک فالو و نوفالو

چه زمانی از لینک فالو استفاده می کنیم؟

اگر بخواهیم بهتر فرق لینک فالو و نوفالو را متوجه شویم باید بدانیم از لینک فالو در چه زمان هایی استفاده می شود. یکی از مواردی که می تواند برای لینک فالو دادن مناسب باشد؛ صفحاتی هستند که مطالب مرتبط با موضوع شما، در آن ها وجود دارد. همچنین می توان به صفحه هایی که محتوای مفید دارند نیز لینک فالو داد. همچنین می توانید به صفحه های دیگر سایت خود لینک فالو دهید. این مسئله نیز سبب بهینه سازی سایت شما در موتور جستجو می شود.

شاید علاقه داشته باشید: سئو خارجی چیست؟

آشنایی با لینک نوفالو برای شناخت فرق لینک فالو و نوفالو

علاوه بر شناخت ویژگی های لینک فالو برای درک بهتر از فرق لینک فالو و نوفالو باید با لینک نوفالو نیز آشنایی داشته باشیم. لینک نوفالو زمانی استفاده می شود که شما به سایت دیگری لینک بدهید اما از صحت مطالب آن مطمئن نباشید. همان طور که از نام این لینک  پیدا است موتور های جستجو نمی توانند به وسیله این لینک ها به صفحه مقصد بروند. لینک های نوفالو ارزش سئو کم تری نسبت به لینک های فالو دارند.

چه زمانی از لینک نوفالو استفاده می شود؟

زمانی که می خواهید به سایتی لینک دهید که چندان از صحت مطالب آن مطمئن نیستید یا مطالبش چندان مرتبط با مطالب شما نیست؛ می توانید از لینک نوفالو برای سئو سایت خود، استفاده کنید. برای فروش لینک نیز می توانید از لینک های نوفالو استفاده کنید. گوگل اقدام به شناسایی لینک های فروشی می کند. اگر لینکی که از آن استفاده می کنید نوفالو باشد؛ کم تر احتمال دارد به مشکل بخورید. لینک های نوفالو از سال ۲۰۰۵ توسط گوگل به کاربران ارائه شد.

سولات متداول

آیا فرق لینک فالو و نوفالو برای سئو سایت اهمیت دارد؟

هر دو لینک فالو و نوفالو برای سئو سایت اهمیت دارند اما تاثیر لینک فالو بیشتر بوده و در ارتقای رتبه سایت شما تاثیر بیشتری دارد.

چگونه لینک نوفالو را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص لینک نوفالو باید روی لینک مورد نظر کلیک کرده و سپس گزینه inspect را انتخاب کنیم. سپس صفحه ای باز می شود که لینک مشاهده می شود؛ اگر لینک از نوع نوفالو باشد این عبارت را در انتهای لینک مشاهده می کنید.

لینک فالو و نوفالو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *