آشنایی با سئو خارجی

سئو خارجی یا همان سئو آف پیج، یکی از ارکان اصلی و بسیار مهم در بحث بهینه سازی وب سایت، در منظر موتورهای جستجوگر می باشد. این رکن نیز مانند دیگر ارکان می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی یک بیزینس آنلاین ایجاد کند. این موضوع کاملا مشخص است که اگر شما بر روی سئو و بهینه سازی وب سایت خود به صورت هدفمند برنامه ریزی نداشته باشید، قطعاً نمی توانید برند خود را به خوبی مطرح کرده و یا فروش خوبی را تجربه کنید. سئو خارجی یکی از کلیدی ترین مراحل در سئو وب سایت می باشد، که اهمیت بسیار زیادی در نظر موتورهای جستجوگر مانند گوگل دارد. اگر علاقه مند هستید تا در مورد سئو خارج از صفحه یا همان سئو خارجی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، با اوج مدیا در ادامه مقاله همراه باشید:

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی  در حقیقت مجموعه فرایندها و عملکرد هایی است که در خارج از وب سایت مورد نظر صورت گرفته و در نتیجه می‌تواند، جایگاه بهتری را در میان نتایج موتورهای جستجو گر برای وبسایت مذکور ایجاد کند. اینکه نتیجه سئو خارجی به چه صورت باشد، تحت تاثیر عوامل و فاکتورهای مختلفی خواهد بود.

در صورتی که دستورالعمل ها و اقدامات لازم به صورت کاملا برنامه ریزی شده و دقیق و در عین حال بدون قصد دور زدن و یا کلک زدن به موتورهای جستجوگر انجام شود می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی وبسایت ایجاد کند. این موضوع نیز بسیار حائز اهمیت است که اگر سئو خارجی با سئو داخلی مکمل یکدیگر شوند، تاثیرگذاری آنها بر روی وبسایت چند برابر خواهد شد. هیچکدام از دو موضوع ذکر شده به تنهایی نمی تواند نتیجه مورد نظر را برای یک وب سایت ایجاد کند.

پیشنهاد میکنیم مقاله بهینه سازی داخلی را حتما مطالعه کنید: سئو داخلی چیست؟

سئو خارجی چیست

آشنایی با سئو خارجی

تمامی کارشناسان حوزه سئو خارجی اتفاق نظر دارند که مهمترین پارامتر که در سئو خارجی بسیار اثر گذار است، توجه به موضوع لینک سازی می باشد. در حقیقت موتور های جستجوگر وب سایت شما را با توجه به لینک هایی که درون آن وجود دارد از ابعاد مختلف ارزیابی می‌کنند. در صورتیکه شما در این موضوع عملکرد مناسبی داشته باشید قطعاً جایگاه وب سایت شما نیز رشد خواهد کرد.

در بحث لینک سازی این موضوع بسیار مهم است که موضوع لینک با صفحه ای  که قرار است با ارتباط برقرار شود. یکسان باشد. همچنین سایتی که لینک دهی را انجام می دهد، به هیچ وجه نباید جزء سایت های هرز یا اسپم باشد. تاریخ ایجاد لینک و تازه بودن لینک نیز بسیار فاکتور مهمی می باشد. اینکه یک لینک بتواند چه مقدار اعتبار و محبوبیت را از صفحات دیگر جذب کند نیز فاکتور بسیار تاثیر گذاری می باشد.

بک لینک چیست؟

بک لینک در حقیقت لینکی است که از طریق آن کاربری از یک وب سایت یا صفحه اینترنتی به وبسایت یا صفحه دیگر منتقل می شود. بک لینک می‌تواند به صورت گرافیکی، متنی و یا حتی صوتی باشد.

بک لینک می تواند در قسمت های مختلف سایت، مانند هدر سایت، زیر متن صفحه، در قسمت وبلاگ، در قسمت بنرهای تبلیغاتی، فوتر سایت و غیره جایگذاری شود. بک لینک ها یک موضوع بسیار مهم در بهینه سازی سایت می باشد. یکی از بهترین استراتژی های که شما در این حیطه می توانید در دستور کار خود قرار دهید، تولید بک لینک های با کیفیت بالا می باشد.

بیشتر بخوانید: سئو تصاویر چیست؟

بک لینک چیست

بک لینک ها از این جهت حائز اهمیت هستند، که می توانند رتبه بندی سایت شما را در موتور های جستجوگر بالا  ببرند. این پارامتر ها همچنین می توانند کمک کنند تا موتور های جستجوگر صفحات مختلف وب سایت شما را با سرعت بیشتری ایندکس نمایند. در نتیجه با این کار ترافیک بیشتری را برای کسب و کار و یا وب سایت شما به ارمغان خواهید آورد. کاربرانی که وب سایت شما هدایت می‌شوند از طریق بک لینک ها می توانند بهتر در میان صفحات مختلف سایت شما و یا دیگر وبسایت های مدنظر شما منتقل شده و به محتوای بیشتری در مدت زمان کمتری دسترسی داشته باشند.

بررسی انواع بک لینک

در بحث سئو خارجی (off page)از منظر کلی انواع مختلف بک لینک در دو دسته اصلی طبقه بندی می شوند. دسته اول فالو و دیگری نوفالو نام دارد. زمانی که یک لینک به صورت نوفالو تعریف می شود، در حقیقت به موتورهای جستجوگر اعلام می شود که این یک لینک طبیعی بوده و به هیچ وجه قصد کلک زدن جهت ایجاد رتبه فیک برای یک وب سایت در سر کار بر نمی باشد.

البته این موضوع در همه موارد صدق نکرده و توصیه ما به شما این است که، در برخی موارد در وبسایت خود از بک لینک نوفالو استفاده کنید. در حقیقت بک لینک های نوفالو هیچ تاثیر در رتبه بندی سایت مقصد نداشته و با آن یک لینک ساده به حساب می آید. ولی زمانی که یک وب سایت معتبر لینک شما را به صورت نوفالو قرار می دهد، می تواند تاثیر بسیار زیادی برای آدرس وب سایت شما ایجاد کند.

در حالت کلی لینک های فالو در مقایسه با لینک های نوفالو ارزش بالاتری دارند. در عین حال چیزی در حدود ۷۰ درصد از لینک هایی که در شبکه های اجتماعی قرار داده می‌شود از نوع نوفالو بوده و به هیچ عنوان نمی توان این نوع بک لینک ها را بی ارزش تلقی کرد. چرا که به یک موتورهای جستجوگر از اهمیت آنها صرف نظر نکرده و توجه ویژه به آنها خواهند داشت.

شاید علاقه داشته باشید: تاثیر تجربه کاربری بر سئو

ابزارهای سئو خارجی

برای انجام فرآیندهای مربوط به سئو خارجی ابزارهای مختلفی نیز وجود دارند، که با استفاده از آن ها فرایند انجام کار بسیار آسان تر شده و بسیار دقیق تر صورت می گیرد. یکی از این ابزارها Ahrefs  نام دارد. این ابزار به شما کمک می کند تا لیست کاملی از انواع بک لینک ها و یا صفحاتی که به وب سایت مورد نظر متصل هستند، را تهیه کنید. درون این ابزار تنها کافی است تا شما آدرس وب سایت مورد نظر را وارد کرده تا در عرض چند ثانیه اطلاعات جامعی در مورد این وب سایت و همچنین بک لینک هایی که وبسایت رقیب از آن استفاده می کنند، در اختیار شما قرار گیرد.

شما عزیزان میتوانید از لینک زیر وارد این صفحه بشوید و بک لینک سایت مورد نظر خود را چک کنید.

back link checker

ابزار های سئو خارجی

یکی دیگر از ابزار بسیار پرکاربرد در سئو خارجی گوگل آنالیتیکس نام دارد. این ابزار می تواند اطلاعات بسیار دقیق و پرکاربردی را در مورد وب سایت مورد نظر را در اختیار شما قرار دهد. این ابزار در بحث بررسی رفتار کاربرانی که به وب سایت مورد نظر مراجعه کرده و مدت زمان حضور آنها می تواند گزارش تهیه کند. همچنین ترافیک وب سایت را به صورت کامل بررسی کند.

البته موارد ذکر شده تنها نمونه‌ای از کاربرد های این ابزار بوده و کاربردهای فراوان بسیار زیادی در دیگر حوزه‌ها نیز، درون این ابزار وجود دارد.  SEMrush یکی دیگر از ابزار بسیار پر کاربرد و محبوب در حوزه سئو پیج می باشد. این ابزار به خوبی می‌تواند در بحث آنالیز بک لینک ها شما را یاری دهد.

همچنین در صورت علاقه و آشنایی بیشتر تیم اوج مدیا پیشنهاد میکند مقاله ابزار های سئو را مطالعه کنید: آشنایی با ابزار های سئو

تاثیر سئو خارجی بر رتبه و ورودی سایت

این موضوع کاملاً مشخص است که الگوریتم ها و مواردی که تعیین کننده رتبه وب سایت های مختلف در نظر موتورهای جستجوگر علی‌الخصوص گوگل هستند، دائماً در حال تغییر بوده و به هیچ وجه نمی توان یک سبک ثابت و مشخص را برای این مهم در نظر گرفت. همچنین این موضوع کاملا مشخص است که، چیزی در حدود بیش از نیمی از فاکتورهای رتبه بندی در نظر موتورهای جستجوگر مربوط به حوزه سئو خارجی می باشد. در حقیقت با استفاده از فرایندهای مربوط به سئو آف پیج، شما به کاربران خود حس اعتماد بخشیده و اعتبار وبسایت خود را بالا می برید. در نتیجه با ایجاد ارتباط با سایر وب سایت ها سعی در جذب حداکثری ورودی برای وبسایت خود دارید.

چگونه بک لینک کسب کنیم؟

در مورد به دست آوردن بک لینک ، این موضوع کاملاً مشخص است که کاربران موجود در فضای مجازی محتوای را اشتراک گذاری می‌کنند، که با آن علاقه داشته باشند. با توجه به این موضوع شما باید سعی کنید تا محتوایی را درون وب سایت و صفحات مختلف آن قرار دهید، که در نظر مخاطبین محبوب باشد. نهایتا میتوانید از این طریق به بهترین شکل ممکن بک لینک به دست بیاورید.

روش های بسیار زیادی به صورت رایگان و همچنین غیر رایگان وجود دارد که از طریق آن میتوان بک‌لینک کسب کرد. ولی توصیه ما به شما این است که به هیچ وجه از روش های غیر استاندارد و یا فیک برای به دست آوردن بک لینک استفاده نکنید، چرا که نه تنها تاثیر مثبتی برای وب سایت شما ایجاد نمی کند، بلکه تاثیر منفی نیز خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از سایت

سئو آف پیج

شما عزیزان می توانید برای دریافت خدمات نوین در حوزه بهینه سازی سایت، با استفاده از دانش بروز و پربازده ترین روش ها با کارشناسان اوج مدیا ارتباط برقرار کنید.

مشاهده پکیج ها

سولات متداول

سئو خارجی (off page) در حقیقت مجموعه تکنیک ها و فرایند هایی است، که باعث می‌شود تا یک وب سایت بتواند به صورت غیرمستقیم رتبه بهتری در موتورهای جستجوگر به دست بیاورد.

سئو خارجی بیشتر، مربوط به مسائل خارج از وب سایت و لینک های اتصال بوده و سئو داخلی، بیشتر مربوط به محتوا و صفحات درون سایت می باشد.

در حقیقت لینک هایی هستند که از طریق آنها کاربران می توانند، به وب سایت های جدید و هدف آشنا شوند و بین صفحات مختلف جابجا گردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *